Přejít na obsah
 • Živočichové


  15 záznamů v této kategorii

  1. Aphid

   Aphid, neboli česky mšice se pohybují kolem medovice a jsou oblíbeným jídlem berušek. Naleznete je všude. Jsou hodně plaché a před Vámi utíkají nebo se schovají na stéblo trávy.
   Kořistí je Syrové maso ze mšice (Raw Aphid Meat), které můžete zpracovat na ohni a získáte Pečenou mšici (Aphid Roast). 
   Na mšice doporučuji rychlejší zbraně.
    

  2. Bee

   Včely neůútočí na hráče, ale brání se

  3. Bombardier Beetle

   Bombardier Beetle, neboli brouk prskavec, je agresivní nepřátelský hmyz nalezený na okraji biomu The Grasslandsthe,  poblíž The Haze kolem skály, skalní stěny u rybníka a poblíž hranice The Hedge naproti verandě. Je o něco větší než hráč a je snadno identifikovatelný podle zelené skořápky na zádech.
   V boji se doporučuje být blízko a vyvarovat se útoku vroucí kyseliny.
   Kořistí jsou části prskavce (Bombardier part) a vroucí žláza (Boiling gland), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů. Jedná se o důležité předměty, které vám umožní vyrobit nástroje o třídu vyšší.
    

  4. Gnat

   Gnat je otravná muška, která bzučí a nalétává na Vás. Mušky nezpůsobují žádné poškození, tak je stačí jen zaplácnout. Narazíte na ně okolo vody.
   Kořistí je Syrové maso z mušky (Gnat meat) a chmýří z mušky (Gnat Fuzz), který poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  5. Grub

   Grub je červ, který je plný proteinu a prohrabává se podzemím. Když spatříte kypřící se zeminu, pomocí lopaty můžete červa vydloubnout ze země. Nejvíce je naleznete okolo stromu.
   Kořistí je Syrové maso z červa(Raw Grub Meat), které můžete zpracovat na ohni a získáte Pečeného červa (Grub Roast). Další z kořistí je červí kůže (Grub Hide) a lep z červa (Grup Goop), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů.
    

  6. Infected Mite

   Infected Mite, neboli infikovaný roztoč je silnější než jeho červený příbuzný. Kousnutím způsobuje otravu. Narazíte na ně v zamořené oblasti. Pokud na ně narazíte, doporučujeme rychlou zbraň.
   Kořistí je chmýří z roztoče (Mite Fuzz) a plíseň (Fungal Growth) , které poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  7. Infected Weevil

   Na rozdíl od běžného nosatce na Vás infikovaní nosatci (Infected Weevil) naběhnou a poté sami explodují. Jsou mnohem rychlejší než běžní nosatci. Naleznete je v severozápadní oblasti mapy zasažené chemickými látkami.
   Kořistí je nos z nosatce (Weevil Nose) a plíseň (Fungal Growth), který poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  8. Ladybug

   Berušky se potulují světem Grounded, kde srážejí stonky trávy a loví mšice. Jsou klidné, ale pokud je rozzuříte nenechají si nic líbit. Většinou na ně narazíte okolo dubu poblíž jezírka.
   Kořistí jsou části z berušky (Ladybug Part) a hlavička z berušky (Ladybug head), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů. Hlavička z berušky nepadne vždy.
   Tato kořist je velmi důležitá pro další rozvoj nástrojů. Jelikož je beruška docela těžký soupeř, doporučuji se přidat už do probíhajícího boje berušky s mravenci nebo pavouky.
    

  9. Larva

   Larva je nepřátelský hmyz nacházející se v biomech nebo v podzemních jeskyních. Larva má podobnou velikost jako Mravenec dělník. Dominantou larvy jsou její kleště.
   Larvy jsou většinou aktivní v noci a toulají se jen tak. Potulují se ve skupinách, jejichž počet může dosáhnout i více než deseti, protože larvy přitahují další larvy. Během dne jsou jen zřídka aktivní. 
   Larvy jsou pomalé a útočí zblízka.
   Kořistí jsou larví kleště (Larva Spike) a kyselinová žláza (Acid Gland), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů.

  10. Mite

   Mite, neboli roztoč, jsou malí tvorové podobní pavoukům. Jsou agresivní, ale dají se jednoduše rozdrtit jakoukoliv zbraní. Naleznete je v západní části mapy okolo hrabiček.
   Kořistí je chmýří z roztoče (Mite fuzz), který poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  11. Spiderling

   Pavoučci, kteří jsou velmi rychlý a agresivní. Nachází se  běžně v pavoučích doupatech a jejich okolí. Je dobrým a časným zdrojem pro pavučinu.
   Kořistí je pavučina (Web Fiber), která poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  12. Stinkbug

   Stinkbug, neboli česky kněžice, je nepřátelský velký hmyz. Je snadno rozpoznatelná podle svým velkým nahnědlým tělem a oblakem plynu.
   Pohybují se pomalu a když zaútočí, kousají a vypouštějí do oklí plyn.
   Doporučuje se útok ze strany nebo zezadu a před útokem použít Gastro Goo Smoothie, které zabrání otravě plynem. Nebo si vzít plynovou masku.
   Kořistí jsou části kněžice (Stinkbug Part) a váček plynu kněžice (Stinkbug Gas Sack), které poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  13. Weevil

   Weevil, neboli česky nosatec je neútočivý plachý brouček, na kterého všichni útočí. Nosatci můžete nalézt v zatravněných oblastech.
   Kořistí je Syrové maso z nosatce (Raw Weevil Meat), které můžete zpracovat na ohni a získáte Pečeného nosatce (Weevil Roast). Další z kořistí je nos z nosatce (Weevil Nose), který poslouží jako materiál na výrobu nástrojů a předmětů.

  14. Wolf Spider

   Wolf Spider, neboli česky slíďák, je jeden z nejsilnějších živočichů mikrosvěta Grounded. Hnízda mají pod dubem a pod hráběmi a často se okolo hnízd potulují. 
   V boji se doporučují perfektní bloky nebo z výšky pomocí luku a šípů.
   Kořistí jsou kus z pavouka (Spider Chunk), tesák z pavouka (Spider Fang), pavučina (Web Fiber) a pavoučí jed (Spider Venom), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů. Jedná se o důležité předměny, které vám umožní vyrobit nástroje o třídu vyšší.
    

  15. Worker Ant

   Worker Ant, neboli mravenec dělník, jsou téměř všude. Hlavně útočí na jiný hmyz kvůli jídlu a sbírá medovice. V hojném počtu se nacházejí také okolo mraveniště.
   Kořistí jsou části z mravence (Ant Parts) a červí kusadla (Ant Mandibles), které se používají na výrobu nástrojů a předmětů.

×
×
 • Vytvořit...